Holčička z tramvaje

4. dubna 2014 v 8:47 | Kateřina Š. |  Pro srandu králíkům
,,Sedni si!" řekla paní, která držela kočárek s kloučkem. Ten seděl připásaný, nohy rozhozené a všechno a všechny vyjeveně pozoroval. Asi jedl něco modrého, protože to měl po celém obličeji.
Naproti tomu holčička, která se měla posadit, byla pořádné kvítko. Asi po mamince. Každé vítce se upřímně zasmála. Ikdyž maminku pěkně štvala, maminka s ní přesto měla trpělivost, a přestože na ni zvyšovala hlas, bylo znát, že to nedělá ráda. Takovou mamču by chtěl každej.
Jejich spor o umístění na sedačku zaujal celé osazenstvo. Všichni drželi palce mamince, protože viděli, že je ta paní nejenom krásná, ale taky hodná. Občas se na nás obrátila očima o morální podporu a dostala jí požehnaně.
Holka si nechtěla sednout, smála se a balancovala v neklidném tahu tramvaje. Každou chvilku se chystala natáhnout na zem a vytřít tak podlahu až k řidiči, ale možná se rozhodla, že pouhé očekávání této kolize bude zábavnější. Maminka tedy držela balanc sama, držela kočárek, aby někoho nezabil a ještě chytala její rameno a plísnila jí.
Naštěstí jeli jen tři zastávky, takže všichni očekávali brzký konec problémů. Péťa pomohl paní s kočárkem ven.
V časovém presu však holčička náhle seděla jako přišitá. Dveře hrozily, že se zavřou a navždy je rozdělí. Maminka na ní z venku volala, aby šla, a ona nešla, jenom chytila další záchvat smíchu. Paní tedy vběhla do tramvaje, popadla šestiletou zlobivku pod rameny a skoro v zubech ji jako vlčice vlče začala vynášet ven.
Doteď jsme se nad situací všichni jen slušně městsky pousmívali, ale po tom, co se stalo při vynášení ze dveří jsme dostali opravdový záchvat smíchu.
Holčička se pořád smála. Ikdyž visela hlavou dolů, tak se při ,,odchodu" z tramvaje stihla chytnout kliky na dveřích a nechtěla se pustit. Maminka už nemohla uvěřit vlastním očím. Lomcovala s holčičkou, ta výskala a řehtala se. Konečně se jí zpotila ruka a s tichým puk se pustila. Dveře se zavřely.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama